Kasutame küpsiseid, et pakkuda sulle parimat kasutuskogemust. Kui jätkad meie lehekülje kasutamist, tähendab see, et nõustud küpsiste kasutamise, privaatsuspoliitika ning kasutustingimustega.

OK Rohkem infot
Maa sool
Kui video ei mängi sujuvalt, proovi vahetada video kvaliteeti madalamaks pleieri hammasratta ikooniga menüüst. Kui video ei mängi, leiad abi meie Abikeskusest või võta meiega ühendust.

Maa sool

The Salt Of The Earth

Dokumentaal, Biograafia | Prantsusmaa | 105 min | 2014

Audio: Inglise, Läti, Leedu | Subtiitrid: Eesti

Teemad: Oscarile kandideerinud filmid

Parima dokumentaalfilmi Oscarile nomineeritud Wim Wendersi suurejooneline „Maa sool“ lummab nii pildi kui looga. Brasiilia fotograaf Sebastião Salgado on reisinud 40 aastat läbi erinevate mandrite ja talletanud oma tundliku kaameraga Lõuna-Ameerika põlisrahvaid, sõjakolletes toimuvaid õudusi, nälga pagulaslaagrites, lootusetust ning rumala poliitika tagajärjel tekkinud katastroofe. Tema intiimne kaamerasilm on jäänud alati ausaks ja inimlikuks, meel klaariks. Salgado vapustavad fotokaadrid koos jutustatud lugudega jäävad kummituslikult meeltesse ja pakuvad mõtlemisainet pikaks ajaks. Tõeliselt ilus inimene ja kaunilt elatud elu.