Kasutame küpsiseid, et pakkuda sulle parimat kasutuskogemust. Kui jätkad meie lehekülje kasutamist, tähendab see, et nõustud küpsiste kasutamise, privaatsuspoliitika ning kasutustingimustega.

OK Rohkem infot
Sugupoolte võitlus
Kui video ei mängi sujuvalt, proovi vahetada video kvaliteeti madalamaks pleieri hammasratta ikooniga menüüst. Kui video ei mängi, leiad abi meie Abikeskusest või võta meiega ühendust.

Sugupoolte võitlus

Battle of the Sexes

Sport, Komöödia, Biograafia, Ajalooline | USA | 116 min | 2017

Audio: Inglise, Läti, Leedu, Vene | Subtiitrid: Eesti

1973. aasta 20. septembril oli 30 000 huilgavat fänni Houstoni tenniseväljakul sajandi kõige kõmulisema tennisematši tunnistajaks - toimus tenniselahing mehe ja naise vahel. Võitja pidi pälvima 50 miljoni vaataja heakskiidu ja 100 000 dollarit. Bravuurikas 55-aastane Wimbledoni üksik-, paaris- ja segapaarismängu võitja Bobby Riggs ihkas tõestada, et naised on saamatud ning pole väljakul meestega võrdsed. 29-aastane Billie Jean King, kes oli Wimbledoni valitsev tšempion ja 12 suure slämmi võitja, otsustas aga näidata naiste paremust. Kahe tennisetšempioni kohtumine köitis inimesi kõikjal maailmas, innustas tervet põlvkonda ja muutis igaveseks sporti. Selle lummava loo käigus murti nii mõnigi stereotüüp ning võideldi naiste võrdse töötasu, hariduse ja õiguste eest. Ent teema on aktuaalne ka 40 aastat hiljem. Kas sugudevaheline rivaalitsemine jätkub?

Osatäitjad

Emma Stone, Steve Carell, Andrea Riseborough, Sarah Silverman, Bill Pullman, Alan Cumming

Režissöör

Jonathan Dayton, Valerie Faris